Start » Aktualności » 2011 » Ozdobą mityngu na Torze Służewiec będzie gonitwa arabskich klaczy

Ozdobą mityngu na Torze Służewiec będzie gonitwa arabskich klaczy

data publikacji: 07.09.2011, 15:04  |  autor: elwira  |  źródło: torsluzewiec.pl   |  liczba komentarzy: 0

Fot: aga
W niedzielę (11 IX) zobacz kalejdoskop wyścigowych ras

 

Tradycja arabskiego Oaks sięga końca lat trzydziestych ubiegłego wieku. Na początku gonitwę rozgrywano kolejno na przemyskich i lwowskich hipodromach. Nazwa wywodzi się od imion trzech klaczy – Gazelli, Mlechy i Sahary. W połowie XIX w. przywiózł je do Polski z długiej podróży po pustyniach Półwyspu Arabskiego hrabia Juliusz Dzieduszycki. Te trzy legendarne klacze dały początek wspaniałym i żywotnym do dziś rodzinom żeńskim. W 1947 zostały patronkami arabskiego wyścigu Oaks, rozgrywanego na dystansie 2400 m.

 

Tegoroczna rywalizacja zapowiada się bardzo interesująco. Z 12 zgłoszonych klaczy, aż 11spotkały się trzy tygodnie temu w wyścigu o Nagrodę Sabeliny (2000). Wygrała wówczas Elgana, ale tylko o szyję przed Dirhem, która z kolei pokonała Hermę jedynie o łeb. Najprawdopodobniej te trzy klacze i tym razem będą walczyć ze sobą na finiszowych metrach.

 

Nie zawiodą się także goście służewieckiego hipodromu, którzy przyjdą na wyścigi na rodzinny wypoczynek. Na pełne energii dzieci czekają dmuchane konstrukcje, na małych artystów kącik plastyczny. Dostępne będą również kramy z zabawkami, biżuterią i ceramiką.

 

W niedzielę pierwsza bomba pójdzie w górę o godz. 13.00. Bilety w cenie 5 zł (strefa B), 15 zł (strefa A) i 25 zł (rodzinny) będą do nabycia na miejscu w kasach. Najłatwiej na Tor Służewiec dotrzeć samochodem (wjazd od ul. Puławskiej lub ul. Poleczki). Można również dojechać tramwajami linii 4 i 10 i autobusem linii 300.  

 

torsluzewiec.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)


Dopuszczalne znaczniki: <b><i><br>Dodaj nowy komentarz: