Start » Aktualności » 2017 » Cavaliada – eliminacje do jeździeckiego mundialu

Cavaliada – eliminacje do jeździeckiego mundialu

data publikacji: 17.02.2017, 00:31  |  autor: elwira  |  źródło: cavaliada.pl   |  liczba komentarzy: 0

finisz.pl

W dniach 23 – 26 lutego na warszawskim Torwarze podczas Cavaliady rozstrzygnie się najważniejsza rozgrywka dla jeźdźców i amazonek z Europy Środkowej. Zawody w Warszawie są ostatnim etapem zmagań w ramach Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Jeździecki spektakl wyłoni trzech zawodników, którzy będą rywalizować w Omaha w Stanach Zjednoczonych.  

– Konkursy skokowe w Warszawie można porównać do eliminacji do piłkarskiego mundialu. Do finału mogą awansować tylko najlepsi – mówi Dominik Nowacki, dyrektor Cavaliady. Na rywalizację w zawodach finałowych Ligi Europy Centralnej składają się trzy konkursy: czwartekowy konkurs szybkości z przeszkodami o wysokości 145 cm, piątkowy konkurs dużej rundy (150 cm) z rozgrywką i niedzielne Grand Prix (z przeszkodami o wysokości 155 cm). Wszystkie punkty zdobyte w finale Ligi będą doliczone do 5 najlepszych wyników w kwalifikacjach. Maksymalnie można ich zdobyć w Warszawie 70 (10 – 20 – 40) wygrywając wszystkie trzy konkursy.

Prawo startu w finale Pucharu Świata, który w tym roku odbędzie się w Omaha w stanie Nebraska w USA (27 marca – 2 kwietnia) uzyska 3 najlepszych zawodników. Duże szanse ma Polak Dawid Kubiak, który w tej chwili w tabeli zajmuje 3 miejsce. Jego najgroźniejszymi rywalami będę pozostali zawodnicy z pierwszej piątki: Gábor Szabó Jr. z Węgier, Maria Bibikova z Rosji, Andis Varna z Łotwy i Rein Pill z Estonii.

W rywalizacji wezmą udział również inni Polacy: zeszłoroczny finalista Jarosław Skrzyczyński, mistrz Polski Kamil Grzelczyk i Wojciech Wojcianiec. Ich szanse na awans są niewielkie ale dobrą postawą mogą pomóc Dawidowi zabierając punkty jego rywalom.

Rywalizacja w ramach Pucharu Świata w skokach przez przeszkody toczy się w 15 ligach. Prawo startu w finale uzyskuje 40 najlepszych zawodników z całego świata. Z Polaków jak do tej pory uczestnikami finału byli: Rudolf Mrugała, Jarosław Płatos, Grzegorz Kubiak (aż 6-krotnie), Jacek Zagor, Krzysztof Ludwiczak, Łukasz Jończyk, Krzysztof Prasek, Jarosław Skrzyczyński i Michał Kaźmierczak.

Cavaliada to cykl halowych jeździeckich zawodów autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką, odbywających się w trzech miastach: w Poznaniu, w Lublinie oraz w Warszawie. W hali warszawskiego Torwaru zawodnicy będą walczyć w konkursach dresażu, WKKW, powożenia, a także w skokach przez przeszkody.

 

Więcej informacji na stronie organizatora CAVALIADA.pl

 

Bilety