Start » Aktualności » 2016 » Ocena szans koni ze stajni Rosłóńce - 22 i 23 października

Ocena szans koni ze stajni Rosłóńce - 22 i 23 października

data publikacji: 20.10.2016, 08:45  |  autor: elwira  |  źródło: Adam Wyrzyk   |  liczba komentarzy: 0

Mary Mont

Fot: Finisz.pl
Mary Mont

Guerro – późno przyszedł do naszej stajni, z każdym startem rozkręca się. Jest zdrowy i zadowolony. Powinien biegać nie gorzej niż ostatnio.

 

Just Be Sweet – ona również się rozkręca ze startu na start. Ostatnio pod uczennicą dobrze wypadła. Teraz różnica w wagach jest korzystniejsza, a siodle jest bardziej doświadczona amazonka i należy wyżej ocenić jej szanse,  niż w poprzednim starcie.

 

Mary Mont – wyrośnięta, lekka klacz, raczej na przyszły sezon. Plan nie przewiduje niestety o tej porze roku gonitwy dla debiutantów na dystansie powyżej 1000m, więc musi biegać z końmi bieganymi.

 

Okima i Olivenza DK – obie ostatnio dobrze się spisały. Jesienne warunki im sprzyjają. Zamiana jeźdźców nie powinna mieć znaczenia. Tym razem trafiły na bardziej wymagających konkurentów.

 

Dusigrosz i Bowie – obydwa konie są sprawdzone na długich dystansach. Nie powinny mieć problemów w Nagrodzie Sac-à-Papier. Są dobrze przygotowane kondycyjnie i wypoczęte. Surowe warunki gonitwy są dla nich sprzyjające.

 

Herbatnik – niewiadomo z jakiego powodu nie potrafi szybko galopować. Mamy nadzieję, że tym razem będzie lepiej, ale znacznej poprawy się nie spodziewamy. Robi wrażenie konia niedojrzałego.

 

Bromsky – to również jeszcze niedojrzały koń, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dłuższy dystans będzie dla niego korzystny. To koń na przyszły sezon.

 

Lady Art – długo nie biegała, bo nie było dla niej odpowiedniego wyścigu. Lubi krótkie dystanse, najbardziej odpowiadałby jej wyścig na kilometr.

 

Bronislav – w ostatnim wyścigu pokazał się z przyzwoitej strony. Robi wrażenie raczej milera niż sprintera i ten wyścig może okazać się dla niego za krótki.

 

Modraszek – dobrze się czuje na grząskiej bieżni, radzi sobie pod dużą wagą. Przy agresywnej jeździe mojej córki powinien być widoczny w rozgrywce.