Start » Aktualności » 2016 » Mocna końcówka sezonu 2016

Mocna końcówka sezonu 2016

data publikacji: 16.10.2016, 17:16  |  autor: elwira  |  źródło: torpartynice.pl   |  liczba komentarzy: 0

Fot: torpartynice.pl
Zacięta rywalizacja podczas Dnia Województwa Dolnośląskiego – przedostatniego dnia wyścigowego w tym roku.

Piękna i szybka

Height of Beauty nadal w znakomitej formie – dwa tygodnie po bliskim, trzecim miejscu w Wielkiej Warszawskiej zdobyła Nagrodę Konstelacji. Z wygranej cieszył się trener i jeździec w jednej osobie Emil Zahariev oraz właściciel klaczy Zygmunt Sobolewski. Trzeba jednak dodać, że zwycięstwo faworytce nie przyszło łatwo. Podążająca w dystansie na drugiej pozycji Zarra (K. Maryniak) wyprowadziła stawkę na końcową prostą i kiedy wychodząca z dalszego miejsca Height of Beauty zrównała się z nią, obie klacze długo galopowały obok siebie. Dopiero w samej końcówce faworytka uzyskała nieznaczną przewagę. Na trzecią pozycję finiszowała Nadworna (V. Popov), ubiegłoroczna zwyciężczyni Nagrody Konstelacji.

 

Finał czterolatków

Finałową rywalizację czterolatków w gonitwach z przeszkodami, Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, wygrał Green Rocks pod Sertashem Ferhanovem. Trenowany w Czechach przez Grzegorza Wróblewskiego wałach przez cały dystans galopował na jednej z czołowych pozycji. W końcowej fazie gonitwy przyspieszył i uzyskał przewagę, którą utrzymał do celownika. Na drugie miejsce finiszowała Tasmania (A. Chopyk), która długo biegła na końcu stawki, trzeci był Tamas (M. Novak).

 

Nagroda Przewodniczącego Sejmiku

W Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego łatwo zwyciężył Langfuhr, który prowadził od startu do celownika. Dosiadał go Victor Popov, a trenuje Krzysztof Ziemiański. W walce o drugie miejsce Dacosse (A. Turgaev) pokonał klacz Franamanagh (B. Ganbat) z Niemiec, która nie czuła się najlepiej na dość miękkim torze.

 

Nagroda Portu Lotniczego

Czempionat płotowy 3-latków o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław pewnie wygrał Hades z Czech, trenowany przez Pavla Polesa, a do zwycięstwa poprowadzony przez Marcela Novaka. W dystansie konie galopowały zwartą grupą, tylko Hary Lou (R. Bens) tracił kilka długości. Przed wyjściem na końcową prostą na czoło stawki wysunął się Hades i stopniowo powiększał przewagę. W walce o drugie miejsce Douna (N. Loven) okazała się o pół długości lepsza od Kordyliusza (P. Pałczyński).

 

Zamknięcie Sezonu Przeszkodowego

Nagrodę Zamknięcia Sezonu Przeszkodowego łatwo i z dużą przewagą wygrał Taurito pod Marcelem Novakiem. Podopieczny czeskiego trenera Radima Bodlaka od startu podyktował wygodne dla siebie tempo, w końcówce przyspieszył i swobodnie odskoczył rywalom. Na drugim miejscu przybiegł Netto (D. Andres), a na trzecie finiszowała Intifada (A. Chopyk).


 

Zakończenie sezonu

Już za tydzień, 23 października, wyścigowy sezon na Wrocławskim Torze zakończy tradycyjny Hubertus. Nie zabraknie wyjątkowych atrakcji dla publiczności jak i jeźdźców. Będzie wspólna biesiada przy ognisku, bieg dżokejów, wyścigi konne na ¼ mili czy skok po lisią kitę. Na wrocławian czekać będzie również strefa rozgrywek paint ball’owych oraz szereg dodatkowych rozrywek.